[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Discuții libere ,întrebări » Intrebări » Cine sunt fiii lui Dumnezeu in genesa 6:2
Cine sunt fiii lui Dumnezeu in genesa 6:2
barabi12Data: Sâmbătă, 2013-03-16, 0:51 AM | Mesaj # 1
Membru
Grup: Administratori
Reputaţie: 0
Status: Offline
Oare sunt copii sau urmasi lui Cain?

Genesa 6:2 fiii lui Dumnezeu au văzut că fetele oamenilor erau frumoase; şi din toate şi-au luat de neveste pe acelea pe care şi le-au ales.

barabi12Data: Sâmbătă, 2013-03-16, 0:58 AM | Mesaj # 2
Membru
In Biblie nu gasim ca Cain sa fie numit fiul lui Dumnezeu.Dar gasim in felul urmator:

Iov 1:6 Fiii lui Dumnezeu au venit într-o zi de s-au înfăţişat înaintea Domnului. Şi a venit şi Satana în mijlocul lor.

Iov 38:7 atunci când stelele dimineţii izbucneau în cântări de bucurie, şi când toţi fiii lui Dumnezeu scoteau strigăte de veselie?

barabi12Data: Sâmbătă, 2013-03-16, 1:04 AM | Mesaj # 3
Membru
In cap 38 a lui Iov ,este vorba aparitia ingerilor care era numiti fiii lui Dumnezeu .Din ele sunt care au parasit locul ceresc si au luat trup si au luat neveste din fetele existente pe pamant.astfel urmasii lui erau 

Genesa 6:4 .......... după ce s-au împreunat fiii lui Dumnezeu cu fetele oamenilor, şi le-au născut ele copii: aceştia erau vitejii care au fost în vechime, oameni cu nume.

Forum » Discuții libere ,întrebări » Intrebări » Cine sunt fiii lui Dumnezeu in genesa 6:2
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

widgets