[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Adevăruri din Sfânta Scriptură » Adevăruri biblice care vă eliberează de învățăturile eronate ale Religiei » Sfarsitul lumii
Sfarsitul lumii
barabi12Data: Vineri, 2012-11-30, 11:48 AM | Mesaj # 1
Membru
Grup: Administratori
Reputaţie: 0
Status: Offline
Oare va venii sfarsitul lumii pe data de 21 decembrie 2012 asa cum au prezis maiasii?

Foarte mutlt oameni se pregatesc pentru aceasta data au facut bunchere,au aprovizionat alimente pentru perioada mai lunga.

Sau deja a facut o zi comerciala pentru a merge mai bine comertul?

barabi12Data: Vineri, 2012-11-30, 11:58 AM | Mesaj # 2
Membru
Daca citim biblia nu observam ca ne atentioneaza ca sfarsitul lumi nu va veni o anumita zi,nu poate sa prezica oameni ci numai cum observam aici

Matei 24:36 Despre ziua aceea şi despre ceasul acela, nu ştie nimeni: nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl.

barabi12Data: Vineri, 2012-11-30, 12:00 PM | Mesaj # 3
Membru
Semnele sfarsitului lumii mai putem citi aici mai detailat

http://eliberare.ucoz.ro/publ....-1-0-36

Fiecare om cu bagare de seama trebuie sa observe semnele care fac comparati numai cu ultimi 10 ani ,inundati,taifunuri,haos si mai ales cum zice in

Să ştii că în zilele din urmă vor fi vremuri grele. Căci oamenii vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, lăudăroşi, trufaşi, hulitori, neascultători de părinţi, nemulţumitori, fără evlavie, fără dragoste firească, neînduplecaţi, clevetitori, neînfrânaţi, neîmblânziţi, neiubitori de bine, vânzători, obraznici, îngâmfaţi; iubitori mai mult de plăceri decât iubitori de Dumnezeu; având doar o formă de evlavie dar tăgăduindu-i puterea. Depărtează-te de oamenii aceştia.Sunt printre ei unii, care se vâră prin case, şi momesc pe femeile uşuratice îngreuiate de păcate şi frământate de felurite pofte, care învaţă întotdeauna şi nu pot ajunge niciodată la deplina cunoştinţă a adevărului.2 Timotei 3:1-7

barabi12Data: Vineri, 2012-11-30, 9:28 PM | Mesaj # 4
Membru
Pentru maiasi se termina calendarul ,adica se termina istoria si asteapta o noua istorie

barabi12Data: Vineri, 2012-11-30, 9:33 PM | Mesaj # 5
Membru
Cum zice si biblia lumea asta veche se va termina ,lumea lui Satan si va incepe Imparatia lui Dumnezeu prin Isus Cristos asa cum ne rugam in tatal nostru sa vina imparatia ta ,facas voia ta atat in cer si cat pe pamant.

upvData: Marţi, 2013-08-06, 7:26 AM | Mesaj # 6
Membru
Grup: Utilizatori
Buna intrebare.
Citat
Sau deja a facut o zi comerciala pentru a merge mai bine comertul?

Mesajul a fost editat de către upv - Marţi, 2013-08-06, 7:27 AM

Forum » Adevăruri din Sfânta Scriptură » Adevăruri biblice care vă eliberează de învățăturile eronate ale Religiei » Sfarsitul lumii
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

widgets